Pochód Orszaku Lajkonika 2022

Pochód Orszaku Lajkonika 2022

Pochód Orszaku Lajkonika 2022

Pochód Orszaku Lajkonika 2022 to jedno z najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Krakowie. Co roku, w oktawę Bożego Ciała, barwny orszak włóczków i Tatarów prowadzony przez jeźdźca na sztucznym koniku przemierza trasę między Zwierzyńcem a Rynkiem Głównym. To niepowtarzalna okazja do zrobienia pięknych zdjęć reportażowych z tej niezwykłej tradycji. W tym roku pochód Lajkonika był wyjątkowy, ponieważ był to ostatni występ Zbigniewa Glonka w roli legendarnego Tatara. Pan Zbigniew odgrywał tę rolę od 1988 roku.

Jako fotograf reportażowy, miałem przyjemność towarzyszyć pochodowi Lajkonika z przemarszu ulicą Grodzką, gdzie Lajkonik zbierał haracz od przechodniów i uderzał ich buławą, przynosząc im szczęście na cały rok. Na Rynku Głównym Lajkonik zatańczył swój finałowy taniec z chorągwią i odebrał haracz z rąk prezydenta miasta. Była to wzruszająca chwila dla pana Zbigniewa i całego orszaku.

Zapraszam do obejrzenia moich innych zdjęć reportażowych na stronie portfolio. Znajdziesz tam wiele ciekawych i profesjonalnych fotografii z różnych eventów rodzinnych i firmowych. Jeśli chcesz skorzystać z mojej oferty reportażu fotograficznego, skontaktuj się ze mną. Zapewniam wysoką jakość usług fotograficznych.

Udostępnij ten wpis ➡️