O mnie

Mam na imię Robert. Mieszkam i pracuję w Krakowie.

Fotografia jest moją główną pasją. Fascynuje mnie sprzęt, technika, światło i wszystko co z tym tematem związane. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze, chodzić na wycieczki, oglądać dobre filmy i seriale. Lubię zwierzęta, mam psa.

Zgodnie z wyznawanymi wartościami staram się angażować w akcje prospołeczne. W miarę możliwości jestem otwarty na propozycje współpracy w zakresie fotografii imprez charytatywnych.

Mój styl

Praca i pasja

Fotografia to moja praca, ale również hobby. Fotografuję z zaangażowaniem i pasją. Podczas pracy inspirują mnie atmosfera miejsca oraz ludzie z którymi pracuję. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiem jak wydobyć to, co w nich najlepsze i uzyskać niepowtarzalne ujęcie.

Punktem wyjścia każdej sesji jest rozmowa z klientem. Dokładnie wsłuchuję się w jego potrzeby i adekwatnie dobieram środki i technikę. Podczas pracy przy sesjach reportażowych staram się być niewidoczny. Obserwuję i rejestruję bez zbędnego ingerowania w przebieg wydarzeń. W trakcie sesji zdjęciowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych dbam o pozytywną atmosferę. Dzięki temu uczestnicy, którzy często nie są profesjonalnymi modelami, mogą poczuć się swobodnie i naturalnie.

Doceniam współpracę opartą na jasnych zasadach i wzajemnym szacunku, z korzyścią dla obu stron. Dlatego w procesie ustalania warunków stawiam na otwartość, aby zapewnić klientowi pełną transparentność.

Co fotografuję?

Na co dzień zajmuję się fotografią produktową (packshoty) oraz obróbką graficzną. Wykonuję zdjęcia reklamowe między innymi profesjonalne fotografie wnętrz i nieruchomości oraz zdjęcia i filmy z drona. Fotografuję eventy firmowe, spektakle i koncerty, imprezy kulturalne i zawody sportowe. Wykonuję biznesowe sesje zdjęciowe oraz prywatne zdjęcia portretowe. Oferuję także usługi fotografii ślubnej i rodzinnej. Posiadam upoważnienie do fotografowania celebracji liturgicznych. Sesje zdjęciowe wykonuję w studio fotograficznym w Krakowie, w plenerze lub u Klienta.

Sprzęt

Wszystkie zlecenia realizuję profesjonalnymi pełnoklatkowymi aparatami fotograficznymi Canon. Podczas fotoreportaży korzystam przede wszystkim ze stałoogniskowych jasnych obiektywów. Fotografuję w trudnych warunkach oświetleniowych (fotografia ślubna, fotografia koncertowa, eventowa). Zdjęcia wnętrz i architektury wykonuję szerokokątnymi obiektywami, a dodatkowe ujęcia z drona pozwalają uzyskać nietuzinkową perspektywę, wzbogacającą przygotowane materiały. Doskonałą szczegółowość zdjęć produktowych (packshot) otrzymuję dzięki zastosowaniu dedykowanego obiektywu makro oraz aparatu o dużej rozdzielczości matrycy.

Oświetlenie

W zależności od realizowanego projektu dobieram odpowiedni system oświetleniowy. Podczas studyjnych sesji zdjęciowych stosuję profesjonalne lampy. W trakcie plenerowych sesji fotograficznych korzystam z naturalnego oświetlenia lub mobilnego systemu błyskowego (strobing) w zależności od warunków na planie zdjęciowym. Podczas oficjalnych części reportażowych najczęściej nie używam lampy błyskowej lecz fotografuję w świetle zastanym, aby zachować odpowiedni klimat wydarzeń.

Postprodukcja zdjęć

Do korekcji i retuszu fotografii używam profesjonalnego oprogramowania. W zależności od zlecenia stosuję autorskie techniki retuszu zdjęć. Końcowym efektem mogą być zdjęcia kolorowe oraz fotografie czarno-białe. Wszystkie fotografie z przeznaczeniem do wydruku przekazuję bez sygnatury/ znaku wodnego. Zdjęcia wnętrz i architektury wykonuję techniką HDR (High Dynamic Range). Fotografie produktowe poddane usunięciu tła zapisuję na białym lub innym wybranym tle, w ustalonym formacie i rozdzielczości.