Dni NATO 2022 w Ostrawie

Dni NATO 2022 w Ostrawie

Dni NATO 2022 w Ostrawie

Dni NATO w Ostrawie & Dni Sił Powietrznych Armii RC

W sobotę i niedzielę na lotnisku można było oglądać dynamiczne i statyczne wystawy samolotów i śmigłowców wojskowych i cywilnych.

Nie zabrakło też pokazów akrobacyjnych solo i zespołowych. Na ziemi można było zobaczyć różnorodny sprzęt wojskowy i cywilny, taki jak czołgi, bojowe wozy piechoty, haubice, pojazdy opancerzone, ciężarówki czy motocykle. Można było także obejrzeć demonstracje jednostek specjalnych i ratowniczych oraz wystawy historyczne i kulturalne. Specjalny partnerem Dni NATO 2022 w Ostrawie był Sojusz Północnoatlantycki.

Dni NATO 2022 w Ostrawie były pełne atrakcji dla miłośników lotnictwa i obronności. Wśród nich można było zobaczyć premierę w powietrzu samolotu F-35 Lightning II piątej generacji, pierwszą dynamiczną demonstrację w Europie Środkowo-Wschodniej samolotu JAS-39 Gripen E, prezentację samolotu transportowego C-390 Millenium z Brazylii, wspaniały pokaz akrobacyjny szwajcarskiej grupy Patrouille Suisse, szeroki międzynarodowy udział państw członkowskich i partnerów NATO, pokazy sił bezpieczeństwa Republiki Czeskiej, projekty modernizacyjne Armii Republiki Czeskiej, prezentację ciężkiego sprzętu naziemnego z zagranicy oraz skok HALO polskiej jednostki specjalnej AGAT. To tylko niektóre z wielu ciekawych punktów wydarzenia, które zapewniły niezapomniane wrażenia.

Dni NATO w Ostrawie 2022 były dla mnie świetną okazją do robienia zdjęć. Udało mi się uchwycić wiele ciekawych ujęć samolotów i śmigłowców w akcji oraz sprzętu na ziemi. Zapraszam was do obejrzenia mojej galerii zdjęć z tego wydarzenia. Mam nadzieję, że spodobają się wam moje fotografie i zachęcą was do odwiedzenia Ostrawy w przyszłym roku.

Więcej informacji na temat tegorocznego wydarzenia oraz relacje z poprzednich edycji Dni NATO w Ostrawie & Dni Sił Powietrznych Armii RC znajdziesz na stronie https://www.natodays.cz

Udostępnij ten wpis ➡️